Големи търговски обекти се махат от Главната, отиват в моловете!

30009
6

От известно време насам големи търговски обекти от Главната на Пловдив изчезват. Това стана и с веригата за бързо хранене Burger King, и с "Кенвело" (KVL), и с Terranova. Първите два обекта напуснаха Главната през пролетта, а Terranova - още преди години. Обикновено подобни промени са свързани с преместването на обектите в някой мол, предава Plovdiv24.bg.

В Пловдив само преди дни бе открит нов мол - Plovdiv Plaza, а две години по-рано заработи и молът на булевард "Руски". И наистина голяма част от "изчезналите" магазини от Главната отиват именно в големите търговски центрове.

Сега се забелязва и друга липса. Парфюмерия Douglas, която се намираше непосредствено до стълбите на Каменица, вече не е Главната. На витрината на "бюти" магазина има табелка, че се е изместил в един от моловете. От няколко дни и магазинът до Douglas - този на Adidas, вече не е на ул. "Княз Александър I". И тук идва логичният въпрос Ще опустее ли Главната? Моловете ще вземат ли "хляба й"?

Припомняме, че само преди 3-4 години Plovdiv24.bg писа за обратното явление - възраждането на Главната. След ремонта й се разкриваха нови обекти, а пловдивчани и гости на града все повече предпочитаха именно Главната за разходките си.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Любимият летен фестивал "Кино под звездите" се завръща в Пловдив
Костадин Димитров и Тони Стойчева провериха ремонта на бул. "Копр...
Изпитите след 4 клас в Пловдивско: Успехът по БЕЛ е най-висок от ...
Обявиха първите поръчки за електротранспорта на Пловдив
Голямото преобразяване на улица "Пепелаша" е към края си
Пловдивчанин: 10 евро за бръснене, от учене полза няма


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).