Дознатели напускат пловдивските полицейски управления

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:53 / 11.07.2007
1154
Дознатели от пловдивските районни полицейски управления напускат по един-двама заради ниското заплащане и прекалено голямата натовареност при разследването на делата, сочи проучване на в."Пловдивски Труд".

Специалистите предпочитали да отиват във фирми, където ще получават по-голяма заплата, а работното им време е точно определено. "Как няма да напускат, като работят по 3-4 в една стая, нямат компютри, а си носят личните. Да не говорим за автомобилите - служебни няма. Когато се наложи да отиват по работа, ползват градския транспорт, такси или собствената си кола. В Европа няма подобни случаи, а ние сме част от нея", разказват техни колеги.

Натовареността на дознателите в РПУ-тата е между 30 и 50 преписки за разследване на месец. Те използвали дори отпуските си, за да се справят със ситуацията. След законовите промени значително се облекчи работата на следователите, които поеха само тежките престъпления, а всички останали се работят от дознателите.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Психоложка се доближи на метри до мъжа, който иска да скочи от Ту...
Водач на тротинетка проби кордона от полицаи и премина през Тунел...
Спас Шуманов от ГЕРБ: В предложения бюджет липсва дългосрочна виз...
Под Тунела се събраха сеирджии, чакат развръзката с мъжа на перил...
В Пловдив се роди изключително малко бебе, борят се за живота му
ОбС Пловдив одобри цени в евро


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).