Допълнителни експертизи изясняват делото срещу Маринашки

Автор: Диана Бикова
Коментари (0)
19:27 / 29.09.2022
2854
Пловдивският апелативен съд назначи допълнителна автотехническа и допълнителна химико-технологична експертизи, поискани от защитата на Петър Маринашки. Той е осъден на 5 години лишаване от свобода и беше признат от първата съдебна инстанция за виновен за причиняване на катастрофа след употреба на наркотични вещества. В тежкото произшествие на 11.11.2020 г. на пътя Пещера – Пловдив, край Кадиево, загинаха 16-годишният Виктор и 17-годишният Тодор. Третото момче Николай е получило средна телесна повреда, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Допълнителната автотехническа експертиза трябва да отговори на конкретни въпроси, сред които дали има данни, че задното дясно колело на автомобила на Маринашки се е увъртяло и откъснало и дали това променя механизма на настъпване на пътно-транспортното произшествие. 

Допълнителната химико-технологична експертиза има за задача да установи кога Маринашки е взел наркотика, колко време преди катастрофата.

За следващото заседание на 8 декември 2022 г. от 14 ч. са призовани полицаите, които са запазили местопроизшествието и ще се разпита още един свидетел. 

По молба на Тодор Бараков, бащата на едно от загиналите момчета, днес беше разпитан инспектор от Пътна полиция - Пловдив за издаден няколко месеца след катастрофата предупредителен протокол на името на обвиняемия Петър Маринашки. Стана ясно, че предупреждението не е за конкретно нарушение, а във връзка с преписка в прокуратурата по сигнали от 2019 г. и 2020 г. за агресивно поведение на водача и участие в автогонки. 

Бараков старши обяви наличието на кореспонденция и видео клипове с опасно поведение зад волана, намерени в телефона на покойния му син. В единия от тях Маринашки карал кола, а краката му били извън прозореца.

Виж коментарите (0)

Още по темата (52):
05.05.2024 Майката на загиналия Тошко: Някой блъсна колата ми и избяга
21.07.2023 Днес Петър Маринашки влиза в затвора за пет години заради причинена смърт на двамата му приятели
19.07.2023 Окончателно: Петър Маринашки влиза в затвора
24.06.2023 Бащата на Тошко, загинал при катастрофа в Кадиево, губи всякаква надежда за справедливост
03.04.2023 Присъдата на Петър Маринашки е потвърдена
09.02.2023 Маринашки: Не аз, а дърво уби двамата ми приятели! Трябваше да има
мантинели!
Още новини от Новини от Пловдив:
Обрат! Ученичка е виновна за инцидента с моторист в Пловдив
Мъж, изнасилвал 15-годишна, е в ареста в Пловдив
Най-новите данни: Бясното строителство в Пловдив продължава
Социалистка е новият шеф на тотото в Пловдив
Официално и подписано: Пловдив ще домакинства престижен форум
Пловдивчанка скъса връзки на глезена в кошмарен подлез


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).