Добрата новина: Намаляват таксите за предучилищните групи в градините

Автор: Мариана Панчева
Коментари (6)
15:15 / 01.01.2018
10616
Община Пловдив намалява месечните такси за посещение на детска градина при малчуганите от предучилищните групи, предаде репортер на Plovdiv24.bg.  

Така градската администрация ще се съобрази с препоръките на министерството на образованието заради настъпили промени на национално ниво. Предучилищното образование за 5 - и 6- годишните е със задължителен характер и точно в това направление Общината планира намаление заради поемане част от разходите по обучението от страна на държавата. 

Предложението е бъде изменен начинът на формиране на таксата за посещение на детски градини за подготвителните групи като отпадне действащият до този момент механизъм чрез постоянна и пропорционална част и вместо това се въведе фиксирана месечна стойност в размер на 45 лева. 

Така месечната такси за яслени групи и групи за деца на възраст 3 - 4 години остава 50.00 лева, а таксата за целодневните групи на 5- и 6- годишни деца се намаля на 45 лева.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Познахте ли мястото? Уникална снимка показва какво е имало на емб...
Спешно отчуждават още имоти, бутат още сгради заради пробива под ...
За първи път - панаир на професиите в Пловдив
Обвиниха Община Пловдив в тиха корупция
Нови близо 4000 улични лампи в три района на Пловдив
Общинските съветници на Пловдив със заплати 360 лева на час?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).