До края на лятото Пловдив ще има Генерален план за организация на движението

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (5)
13:20 / 05.04.2012
7140
До края на лятото Пловдив най-после ще има генерален план за организация на движението, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Днес в 10.30 часа кметът на Пловдив Иван Тотев подписа договор с управителя на Mott MacDonald инж. Юлиян Тюфекчиев. Фирмата спечели обществената поръчка за изготвяне на плана като даде най-ниската цена от 118 000 лв. 

Mott MacDonald имат собствен софтуер за обследване на улици, какъвто нямат конкурентите му. Фирмата е сериозна - тя е направила генерален план за организацията на движението в София, а също така на летище "Хийтроу" и в Абу Даби в Обединените арабски емирства.
 
Градоначалникът и зам.-кметът Александър Държиков припомниха, че в програмата на ГЕРБ за управление на Пловдив изготвянето на Генералния план за организация на движението е било приоритет. 

"Пред последните 3 години в тази насока се работеше на парче, без необходимите изследвания и обосновка, категоричен беше Държиков. Той поясни, че ще бъдат създадени контактни групи, които ще работят в синхрон с хората, работещи по проекта.

Предвижда се движението във възлови квартали като Стария град и Капана да бъдат детайлно преразгледано, а последния етап на генералния план завършва с регистър на всички пътни знаци на територията на община Пловдив. 

Според управителя на Mott MacDonald инж. Тюфекчиев такива проекти защитават правото на гражданите да живеят в безопасна, екологична и достъпна среда. 
 
Припомняме, че в проекта се включва въвеждане на електронно таксуване на пътниците в масовия градски транспорт, изграждане на Център за управление на трафика и системата за т.н. "зелена" вълна по кръстовищата.

Изпълнението на проекта ще стартира след 15 септември тази година, а негов ръководител е инж. Тодор Тодоров.


Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (5)

Още по темата (1149):
07.05.2025 Държиков: Не може Пловдив да остане единственият град с твърдо едно левче на качване
31.03.2025 Кметът на Пловдив: Разписанието на градските автобуси се изпълнява на 95%
22.03.2025 Читател: Кого искате да излъжете? Пловдив не е Първомай или Садово
18.03.2025 Превозвач пусна микробуси по една от автобусните линии в Пловдив
18.03.2025 Пловдивчанин: Зорлем ни карат да си купуваме коли!
16.03.2025 Транспортни неволи по пловдивски: Кондукторка смъкна прозорец в автобус, за да проветри
Още новини от Новини от Пловдив:
Голяма част от Пловдив остава без вода след 4 дни!
Доведоха в съда закопчани с белезници един за друг тримата биячи ...
Полицията с акция в магазин за стоки менте, има арестуван
Две ученички удариха дъното в Пловдив, резилът е голям
Подхванаха кино "Космос", след 2 години ще е неузнаваемо
Пловдив изпревари София


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).