Деца от пловдивска детска градина с пъстра първомартенска изложба

1916

Прекрасна изложба бе подредена на стативи по групи във фоайето на ДГ "Славей“  в район "Северен“. Тя показа голямо разнообразие от артикули- мартенички за ръка, гривни, герданчета, традиционните Пижо и Пенда, изработени от сръчните ръце на деца, учители и родители от различни материали-вълна, мъниста, хартия и други. Имаше и червено-бели изработки върху цъфнали дрянови клончета, изобразявайки пролетни мотиви.

Малко преди да бъде наредена изложбата, деца от 4-та група поставиха нейните финални щрихи. Също така те представиха стихчето "Мила Бабо Марто“ от Калина Малина и песента "Баба Марта гони студовете“. Малчугани от 1-ва група изпълниха "Баба Марта троп, троп, троп“ и хорце.

"Поздравявам децата, които толкова хубаво рецитират, пеят, танцуват и творят, както и техните преподаватели за това, че ги учат и възпитават да тачат българските традиции. Специални адмирации и за директора на ДГ "Славей“ Любка Биволарска, която с голямо желание е организирала изложбата за един от любимите празници на децата“, каза кметът на "Северен“ Стоян Алексиев, който бе специален гост на събитието. Той получи от децата първомартенски подарък- прекрасна кошничка с цветя, изработени от хартия.

Празника на детското заведение уважи и секретарят на района Стайко Танев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Пловдивската пожарна стана като нова
Тригодишно дете почина в ДКЦ в Пловдив
Изключително пиян моторист катастрофира в 13.30 часа
Обявени са свободните места за трето класиране за прием в първи к...
Пепа Деведжиева: 1 година комисия от съветници не написа правила ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).