Congail откриват Лятна уикенд сцена за млади рок изпълнители в "Рибница"

1829

Талантливите млади рокаджии от Congail дават старт на "Лятна уикенд сцена за млади рок изпълнители“ днес от 19:00 часа в парк "Рибница“ в район "Северен“.

Група Congail съществува от не толкова далечната 2018 г., когато децата от семейство Мак Гонегал (Мейв, Ева и Бренос Мак Гонегал), ученици в Музикалното училище в Пловдив, решават да се съберат и да напишат музика по поезията на баща си- Брендан.

Първоначално започват като трио, после се присъединява флейтистът Явор Ангелов, който идеално пасва на звука, който търсят Congail (групи като Jethro Tull и Canned Heat ги вдъхновяват да добавят флейта).

Congail използват както акустични инструменти (контрабас, цигулка, виола, флейта, арфа), така и електрическа и бас китара.  През 2020 г. барабанист на групата става Дани Пържанов, с който се оформя окончателното звучене.

Congail имат записано EP (краткосвирещ албум) от началото на 2021 г. , което се казва “Bambozoo the Mouse", а в началото на 2022 г. се очаква да излезе и първият им дългосвирещ албум.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Огромно дърво падна върху джип до ресторант край Пловдив, вътре ц...
Учениците от Пловдив, София и Смолян най-добри на матурите
Влак предизвика пожар край Пловдив, изпратени са десетки огнеборц...
Калин Врачански се превръща в Стефан Данаилов в Пловдив
Глас от Пловдив: Бойкот на заведенията! Излезе ни 20 евро вместо ...
Община Пловдив очаква през 2026 г. разходите да бъдат повече от п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).