Читател сигнализира за непочистена растителност в Стария град

1858
3

За саморасла трева по източната стена в Стария град зад отбранителната кула сигнализира читател на Plovdiv24.bg. Ето какво ни пише той:
"Вижда се по стената израснали няколко годишни растения, камъните от зида са оголени и падат, а други вече са и паднали. Община Пловдив не предприема мерки в необходимия обем за опазване на археологическото си и културно наследство, което неминуемо ще доведе до неговото похабяване за идните поколения".
От ОП "Градини и паркове", към което Plovdiv24.bg се обърна за отговор на читателския сигнал, реагираха мигновено. Лично директорът Стоян Алексиев благодари на нашия читател и веднага разпореди на екип от предприятието да отстрани паразитната растителност на посочените места. 
"Доброто поддържане на нашето културноисторическо наследство е сред приоритетните ни задачи", коментира той и
припомни, че неотдавна беше извършена санитарна сеч дори по склоновете на Небет тепе.

"Разчитаме и на подкрепата на пловдивчани - ако видят нещо, което ние случайно сме пропуснали, да ни сигнализират своевременно", допълни Алексиев.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).