Черни облаци за нескопосан шофьор опитал да подкупи катаджии

7764

Пиян пловдивски шофьор опита да подкупи униформени служители, но вместо "да оправи нещата“ получи условна присъда, солена глоба и остана без книжка за година и четири месеца, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Белезниците щракнали за него на 18 януари. По това време се провеждала специализирана полицейска операция. На мушката на униформените били гражданите, които шофират под влиянието на алкохол или наркотици. В тази връзка четирима служители под пагон били разположили две патрулки в село Житница и контролирали трафика.

Около 23:50 часа те видели подсъдимия, който шпорил в селото с над 50км/ч. Полицаите незабавно предприели преследване, като в движение подали звукови и светлинни сигнали, с които сигнализирали на водача да спре. Той паркирал и униформените започнали проверката, като констатирали, че мъжът лъха на алкохол. Проверката с дрегер показала 2,08 промила алкохол в издишания въздух.

Полицейските служители разяснили на нарушителя, че ще му бъде съставен акт и ще бъде задържан в районното в Хисаря за срок от 24 часа. Докато един от служителите под пагон пишел акта, подсъдимият отишъл при неговия колега и попитал може ли по някакъв начин да "оправят нещата“. Той извадил от портфейла си 3 броя банкноти (10, 20 и 50 лева) и ги поставил под предната чистачка на автомобила си, като заявил на присъстващите полицейски служители, че дава тези пари за да "оправят“ нещата.

Униформените веднага подали сигнал до районното. Мъжът бил задържан и получил обвинение и за опит за даване на подкуп. Пред съда признал всичко

Като смекчаващи отговорността обстоятелства били приети сравнително младата възраст на подсъдимия, трудовата му заетост, чистото съдебно минало и семейното му положение, признанието на вината и изразеното разкаяние за извършеното, както и съдействието му от самото начало на производството за разкриване на обективната истина.

Наказанието е година и половина условна присъда с тригодишен изпитателен срок, 600 лева глоба и лишаване от право да шофира за година и 4 месеца.

Присъдата подлежи на обжалване и протест.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Стотици незаконни постройки има в Пловдив - особено в един район
Жители на Храбрино предупреждават за риск от срутване на улица!
"Остромила" - новата Сахара
Читател: Хотел в Пловдив гази закона
Над 6000 жители ще се заселят след 2040 година в новия квартал на...
Пловдивчанин от "Маказа": Позор! Ненормален гръцки терор към бълг...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).