Бюджетните заплати скачат средно с 10% от 1 юли

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:31 / 20.07.2007
1132
Правителството одобри предвиденото в бюджета за 2007 г. 10-процентно увеличение от 1 юли на средните основни заплати в бюджетните организации и дейности. То се отнася до служителите в администрациите на органите на държавната власт и местната администрация и техните структурни звена; другите държавни и общински организации и звена, които се финансират изцяло или частично от републиканския или от общинските бюджети; специализираните организации и звена, които работят на извънбюджетна сметка, както и фондовете, създадени със закон или друг нормативен акт.

Увеличението на индивидуалните заплати на работещите в държавната администрация ще бъде обвързано с последната атестация на служителите. Така за получилите най-високата оценка 1, повишението на месечното възнаграждение ще е от 10 до 14 на сто. При оценка 2 увеличението е от 8 до 12 на сто, за оценка 3 - от 6 до 10 на сто, за оценка 4 - от 2 до 6 на сто. При оценка 5 - „Неприемливо изпълнение", основната месечна заплата не се увеличава, освен ако е по-ниска от минималния размер на основната месечна заплата за заеманата длъжност.

Запазена е възможността за текущо увеличаване на индивидуалните основни месечни заплати до максималните размери по длъжности през годината по мотивирано предложение на непосредствения ръководител и/или по решение на ръководителя на административната структура за служители, получили оценка на изпълнението при последното атестиране не по-ниска от 3 („Изпълнението отговаря на изискванията"), съгласно критерии, определени с вътрешните правила за организация на работната заплата. Тази възможност се прилага в рамките на утвърдените средни месечни брутни заплати и средствата за заплати.

При намаляване числеността на персонала, икономиите от средствата за работна заплата могат да се използват за увеличаване на индивидуалните основни месечни работни заплати в рамките на максималния размер за съответната длъжност и за издръжка на съответната административна структура или бюджетна организация.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Няма осъден три години след фатален инцидент в Пловдив
Зоопарк Пловдив с образователна презентация за змиите
Строителен предприемач: Новите такси ще доведат до увеличение на ...
Млада шофьорка, причинила смъртта на възрастна жена, се изправя п...
Тъжна вест! Почина легендарният пловдивски футболист Николай Прам...
Безразсъдни младежи се покатериха на покрива на мол в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).