Big Brother следи абсолютно всяка кола, влизаща или излизаща от Пловдив!

37858
11

Приключва тестовият период на работа на близо 90 камери, монтирани на 11 точки по проекта за входно-изходните артерии на Пловдив. Новината съобщи шефът на Областната дирекция на МВР Атанас Илков, предаде репортер на Plovdiv24.bg. По думите му приемане на видеонаблюдението се очаква до края на месеца. "След това ще направим откриване, ще запознаем всички с центъра, който сме изградили", разказа той.
На 11 места в града работят общо около 90 камери. Тенденцията е след Нова година броят им да бъде увеличен, но за това ще се изчакат средства, предвидени специално за целта в бюджета на община Пловдив. 
Що се отнася до големия проект за видеонаблюдение по пътищата в областта, то комисар Илков коментира, че в момента са направени едва първите стъпки, разговаряно е с кметовете, направен е мотирониг,но тепърва ще се търси финансиране. 



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (11)
Още новини от Новини от Пловдив:
Демерджиев за Олег Невзоров: Ползвал се е с протекции на най-висо...
2 милиона евро от еротични кадри: В Пловдив тръгна делото срещу М...
Шефката на Пловдивския административен съд с номинация за КПК от ...
Стрелба и арести в "Столипиново"
Образование за професиите на бъдещето в ПГЕЕ: Нова зона по роботи...
Президентът на "Подкрепа": Реформата, която предстои в администра...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).