"Археология за всеки" продължава и днес. Опознайте Пловдив в 5 предмета

2945

"Историята на Пловдив в пет предмета от музея". Това е темата на беседата тази събота в Археологическия музей, която е част от новата инициатива на института - "Археология за всеки", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

От началото на април културната институция стартира своята инициатива "Археология за всеки" като се стреми да предложи на разбираем език любопитна информация за миналото на Пловдив и артефактите, които пази. Първата беседа бе на 6 април и премина при голям интерес. Дори още тогава имаше записали се хора беседата днес. Тя започна в 10.30 ч.

Беседите продължават до края на месеца, а темите са "Вярванията в древния Филипопол" на 20 април и "Всекидневието в миналото" на 27 април. За да се включите в беседите, трябва да направите предварителна заявка на тел.: 032/ 62 43 39.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Близо 25% от десетокласниците в Пловдивско не се явиха на НВО по ...
Реставрират фасадата на знаковата сграда на БНБ в Пловдив на два ...
Прилошаване е причинило смъртта на пловдивчанина в Китен
ПТП в едно от най-широките кръгови кръстовища в Пловдив
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Пловдивската пожарна стана като нова


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).