Агенция "Медиана": С.Атанасов - 37 %, З.Георгиев - 20 %, Н. Караиванов - 10 %

5145

Ако изборите бяха сега, в Пловдив кандидатът за кмет от ВМРО и ГЕРБ Славчо Атанасов би получил 37 %, кандидатът от БСП Захари Георгиев - 20 %, а кандидатът от ДА за Пловдив Николай Караиванов - 10 %. Това сочат резултатите от социологическо проучване на агенция "Медиана".

В интервю за Агенция "Фокус" социологът Кольо Колев от "Медиана" коментира, че ако преди около месец имаше сериозен шанс Славчо Атанасов да спечели изборите на първи тур, то сега не е така. "Това, което се наблюдава е, че дистанцията между Славчо Атанасов и останалите кандидати се смалява. Към момента, 16 октомври, приблизително 37 % биха гласували за Славчо Атанасов, срещу 20 % за Захари Георгиев и 10 % за Николай Караиванов.

Има значително разместване на пластовете спрямо предишните данни, които различни агенции публикуваха в началото на предизборния период. Тогава се даваха съотношения от порядъка на 60 % към 10 %, или 55 % към 10 % и т.н. Дистанцията намалява и до голяма степен въпросът е какво ще се случи в тези десет дни до изборите - дали Славчо Атанасов ще успее отново да дръпне или конкуренцията ще го догони", коментира Колев.
Данните са към 16 октомври.



Източник: Агенция "Фокус"
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).