460 бездомни кучета са били уловени за миналата година в Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (10)
09:51 / 07.02.2011
5712
От хиляда до 2 хиляди лева трябва да бъдат глобявани общините от началото на този месец за всяко безстопанствено куче. Животните трябва да бъдат прибирани и в приюти. Но тъй като няма нито един общински кучкарник, който да отговаря на европейските изисквания от Община Пловдив се надяват сроковете за санкции да бъдат удължени.

Главната цел на Община Пловдив в тази насока е да се проектира приюта за безстопанствени животни. Има договорка с МВР за замяна на терен до Ягодово, но засега се чакат официалните документи. А и за изграждането са нужни близо милион и половина лева. Затова засега въпреки закона кучета ще бъдат обработвани в зооветеринарния комплекс и пускани.

В община Пловдив има 2 екипа за залавяне на безстопанствени кучета, които работят предимно по сигнали на пловдивчани. Последния случай е пред централна поща.

През миналата година са уловени 460 кучета, едно е умъртвено, каза Минков. Екипите на община Пловдив са обработили кучета в Перущица, има поръчки от Пазарджик, Велинград и Хисар.


Този браузър не поддържа видео елемента.


(C) ПОТВ


Източник: ПОТВ

Виж коментарите (10)

Още по темата (88):
25.12.2023 Шефът на Зооветеринарния комплекс в Пловдив: Бездомните кучета са много по-любвеобилни от чистокръвните породи
17.10.2022 Убиват ли кучета в приюта в Пловдив - чака се отговорът на прокуратурата
08.10.2022 Тече проверка за нехуманно отношение към животните в общинския приют
04.10.2017 Пловдивчани изоставят кучетата си, вижте каква съдба ги чака после!
08.10.2014 Общината иска от държавата 5 дка за кучешки приют
29.07.2013 10 267 бездомни котки и 324 кучета скитат из Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
Танци на открито в центъра на Пловдив между 22 и 24 май
Музикант, излекувал се в Пловдив: Ходех до тоалетната по 20 пъти ...
15 директори и учители от Пловдив получиха голямо признание
Шофьор кара в насрещното по булевард в Пловдив
Слънчево ще е времето в Пловдив днес
Смразяващи кадри от изоставен комплекс в западната част на Пловди...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).