10 концесионери с гафове в договорите

3957
1

Община Пловдив предприема безкомпромисни мерки срещу концесионери, които не изпълняват задълженията по договорите си. В момента проблемни са 10 концесии, съобщи в предаването "Една пловдивска седмица" на ПОТВ директорът на дирекция "Стопански дейности" Георги Божев. Той се закани, че ако се налага, дори ще се стинге до прекратяване на концесионни договори, без значение кой е концесионерът.

Продължават проблемите с концесията на спирките. Основният проблем там е, че старата градска управа е сключила договор със софийска фирма, която да изгражда съоръженията. В документа, който урежда отношенията между двете страни обаче не е упоменат краен срок и така нови спирки Пловдив може да няма още 50 години. Припомняме, че сегашният концесионер на спирките Илиян Александров се закани, че ще заведе иск в размер на 5 милиона евро срещу Общината, тъй като за 5 години в негови ръце е дадено само едно съоръжение за чакане на автобуси. Друг проблем създавал концесионерът на комплекс "Нептун", който все още не е изградил Спортен комплекс, твърди шефът на дирекция "Стопански дейности" Георги Божев. Трети голям гаф имало с концесията на Сабота пазара. Друго недоразумение се криело пък в концесията на подлеза на Централна гара, в лицето на "Локомотив" /Пд/. Там концесионерът все още не е изпълнил поетия ангажимент да изгради рампи за инвалиди.

От Община Пловдив се заканиха, че ще вземат безкомпромисни мерки и срещу другите концесионери, които не си изпълняват задълженията по договорите.



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Жители на Пловдив: Защо се издават заповеди, ако никой няма намер...
Пловдив се преобразява: Нов търговски парк изниква до футуристичн...
Пловдив изпревари София по брой лекари
Шок вместо първа помощ: Пловдивчанка откри омазан с масло памук в...
Световни лидери в Пловдив: Кметът посрещна проф. Джефри Сакс и Ро...
Адвокат Левашки: Трагично е да гледаш как симфоничен оркестър сви...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).