1,7 млн. за нов път край Радиново

3658

България би могла да бъде по-гъвкава в привличането на преки чуждестранни инвестици, заяви при откриването на новия завод на Шнайдер Електрик за прекъсвачи в пловдивското село Радиново президентът на компанията за Централна и Източна Eвропа Тед Кембъл. Въпреки че фирмата получи сертификат за трети клас инвеститор, от екипа признаха, че са срещнали административни пречки и проблеми при елзахранването на предприятието.

Не искахме да влизаме в политическия конфликт между EVN и местната компания, обясни директорът на завода Филип Раго, вероятно имайки предвид НЕК. Ръководството на Шнайдер обаче подчерта, че е получило силна местна подкрепа за инвестицията за над 20 млн евро и до края на юни очаква пуска на втора захранваща ел.линия.

Държавата ще финансира с 1,7 милиона изграждането на път в промишлената зона край Пловдив, обяви Валентина Александрова от Българската агенция за инвестиции. Отсечката ще бъде готова наесен и ще обслужва още "Либхер", "Сокотаб","Агри България" и останалите фирми в района.

Шнайдер планира разширение на производството си в България с нови 6 000 кв.м. В следващите 2-3 години работните места, които сега са 300, ще бъдат удвоени, заяви Филип Раго. От компанията очакват 20% годишен ръст на оборота , като още тази година се планира производството на прекъсвачи да достигне 11 млн. броя срещу 1 млн. миналата година в стария завод на Шнайдер в Перущица.

Новото предприятие бе открито с ефектно светлинно шоу и изпълнения на Мистерията на българските гласове, като певиците пяха в светещи цилиндри. Информацията е на Дарик радио.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Община Пловдив обяви обществена поръчка: Мащабни ремонти и нов па...
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Правителството потвърди новина на Plovdiv24.bg: Пловдив има нов о...
Жалба спря избора на Калибацев за шеф на Окръжния съд в Пловдив
Ново: Косенето в Пловдив - 7 дни в седмицата от 8:00 до 22:30 час...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).