Стачки блокират Гърция през почивните дни

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
08:48 / 21.05.2016
2278
Медиите в Гърция съобщават за тридневна обща стачка на гръцките митничари до понеделник в знак на протест срещу новия пакет мерки на правителството, която може да затрудни трафика през граничните пунктове.

Близо 40 хил. българи ще почиват за празниците около 24 май в Гърция.

Метрото в Атина няма да работи този уикенд, а автобусите, тролейбусите и електрическата железница ще спрат работа утре заради стачка на профсъюзите в знак на протест срещу пакет закони, изготвени от правителството, съобщава в. "Катимерини".

Членовете на транспортните профсъюзи ще се съберат на митинг пред парламента в 17 часа в неделя. Синдикалните лидери ще се срещнат отново в понеделник, за да решат дали да предприемат следващи действия.

Служителите на пристанищата Пирея и Солун ще прекъснат работа през уикенда. Те протестират срещу плановете за приватизация на двете пристанища.


Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Доналд Тръмп умишлено нарушил дрескода на погребението на папа Фр...
Свилен Спасов: Тръмп се опитва да върне дълговата част в по-норма...
Александър Вучич отложи срещата си с Тръмп
Принц Хари иска помирение с кралското семейство
Русия започва наказателно дело срещу България
Още едно земетресение е регистрирано днес в Истанбул


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).