Смяна на правителството във Франция

999

Съкрушителното "не", което французите казаха на проекта за общ европейски закон, доведе до смяна на кабинета. Днес президентът Ширак прие оставката на досегашния премиер Жан-Пиер Рафарен и възложи на министър на вътрешните работи Доминик дьо Вилпен да състави ново правителство. 51-годишният Дьо Вилпен е известен като противник на войната в Ирак. Той е дългогодишен съветник на президента Ширак.
По-късно днес се очаква Ширак да направи телевизионно обръщение към нацията, в което ще начертае задачите на новото правителство.
Съставът на новия кабинет вероятно ще бъде известен, съобщи АФП.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).