Показаха троновете за коронацията на Чарлз III и Камила

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
18:48 / 01.05.2023
2827
По-малко от седмица остава да коронацията на Чарлз III за нов крал на Великобритания. Приготовленията за събитието са в своята последна фаза. Днес бяха показани и троновете, на които кралят и кралицата ще седнат.

Те са част от кралската колекция, която е правена за предишни коронации на монарси. Троновете са били запазени през годините, а сега ще бъдат обновени с инициалите на новия монарх на Великобритания.

Част от троновете, на които ще седнат Чарлз и Камила са били направени за коронацията на Елизабт II през 1953 година.

Чарлз III ще седне на трона на свети Едуард. Той е направен преди повече от 500 години за крал Едуард II и оттогава до днес всеки един монарх е бил коронован именно на този стол.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Newsweek: Четири признака, че Русия се готви за война с НАТО
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Майка изхвърли бебето си от балкона
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Майка хвърли бебето си от балкон
Израел обяви извънредно положение


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).