"Pfizer" съкращава доставките на ваксини в Европа

2937

"Pfizer“ временно съкращава доставките си на коронавирусни ваксини за Норвегия и останалата част на Европа от следващата седмица, съобщи Норвежкият институт за обществено здраве.

“Производителят на ваксини "Pfizer“ намалява доставките на ваксини до Норвегия и Европа от следващата седмица", се казва в изявление на института.

Отбелязва се, че за Норвегия това означава неполучаване на 7 800 дози през третата седмица на годината.

Спадът в доставките е свързан с модернизацията на производствените мощности, обясниха от института.

“Институтът вече има запас от ваксини за непредвидени обстоятелства и ще продължи да ги използва. Не е ясно колко време ще отнеме на "Pfizer“ да се върне към максималната си мощност на производство", казаха от института.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).