Оксфордската ваксина срещу COVID-19 е едновременно триумф и разочарование

3793

Ваксината срещу COVID-19 на Оксфордският университет и AstraZeneca спира при 70% от хората развитието на симптоми на COVID-19, съобщава Би Би Си. Според авторитетната британска медия медикаментът е едновременно и разочарование, и триумф в борбата с коварната зараза, след като лекарството, разработено от Pfizer и BioNTech показа 95 на сто защита.

Според клиничните изпитвания до момента ваксината дава най-добри резултати, ако първо се постави половин доза от нея, а след месец – цяла доза.

Британската ваксина обаче има други предимства. Тя ще струва между 2 и 4 лири, което я прави доста по-евтина от другите си конкуренти, по-лесна е за съхранение и може да се достави доста по-бързо до всеки край на света.

Някои данни сочат, че ако бъде доусъвършенствана ваксината, тя може предостави защита до 90%. Според британски експерти тя най-добрият шанс на Великобритания за масова имунизация на населението до края на пролетта. Премиерът Борис Джонсън вече е поръчал 100 милиона дози от медикамента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).