Няма пострадали наши сънародници при ужаса в Мюнхен

3366

Премиерът Бойко Борисов проведе телефонен разговор с генералния консул на страната ни в Мюнхен Антоанета Байчева снощи във връзка с обстановката в града. Консулът увери министър-председателя, че поддържа връзка с официалните власти и към момента няма данни за пострадали български граждани при инцидентите, съобщиха от правителствения пресцентър.

Екипът на дипломатическите ни представителства във Федерална република Германия следят ситуацията и са във връзка с консулството ни в Мюнхен. Те ще съдействат на всички наши сънародници, които имат нужда от помощ.

Телефонът за спешни случаи и информация относно събитията на генералния консул в Мюнхен е 0049 172 888 10 56

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: