Новият лондонски кмет положи клетва в катедрала

3829

Новоизбраният кмет на Лондон Садик Хан положи клетва по време на многоконфесионална служба в един от най-известните християнски храмове в Англия - катедралата Садък.
"Казвам се Садик Хан и съм кмет на Лондон. Обещавам да ръководя администрацията по най-прозрачния и най-предания начин в историята на града. Ще бъда кмет на всички лондончани. Обещавам, че ще сторя всичко по силите си, за да направя града по-добър", каза Садик Хан, който стана първият кмет-мюсюлманин в историята на британската столица.

На службата присъства бившият лидер на Лейбъристката партия Ед Милибанд и представители на различните религиозни общности в Лондон.

На вчерашните избори Хан удържа убедителна победа над главния си съперник - милионера Зак Голдсмит, спечелвайки 57% от гласовете.

Садик Хан е олицетворение на успеха след имиграция, пише британската преса. Родителите му идват в Лондон от Пакистан през 1960 г. Семейството живее в общинско жилище и децата учат в държавно училище. Не могат да платят за елитно образование, но благодарение на добрите си оценки, влизат в университети и се реализират в живота.

"Тук съм само защото Лондон ни даде тази възможност. Подаде ръка на мен и моето семейство", каза днес Хан.

Победата му е важна за лейбъристите, както и за привържениците на идеята Великобритания да остане в Европейския съюз. За разлика от Садик Хан, победеният кандидат на консерваторите е сред тези, които искат страната да напусне Общността.
Официално новият градоначалник встъпва в длъжност в понеделник в 0.01 ч.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Внимавайте в Гърция: Свалят номера и налагат глоби до 60 000 евро...
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави


Виж още: