Нов мощен трус в Еквадор

2540

Ново силно земетресение е регистрирано край бреговете на Еквадор. По данни на Европейския сеизмологичен център, земният трус е с магнитуд от 6.1 по скалата на Рихтер. Дълбочината му е 60 км.

Броени дни след мощното земетресение с магнитуд 7,8 по Рихтер, което разтърси страната, броят на жертвите достигна 525 души. Броят на изчезналите е между 231 до 1700. Над 4 000 са ранените, съобщава БиБиСи.

Вътрешният министър Диего Фуентес съобщи, че 2000 души се водят за изчезнали. Малко по-късно обаче 300 от тях са открити. По данни на министъра на отбраната пък изчезналите са 231 души.

От вторник издирването на изчезналите след първия трус се е превърнало в лов на трупове.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Внимавайте в Гърция: Свалят номера и налагат глоби до 60 000 евро...
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави


Виж още: