Мъж и жена загинаха на Еверест от височинна болест

2881
1

Холандец и австралийка починаха от височинна болест на слизане от Еверест, предаде АП.

Ерик Арнолд, на 35 години, е имал със себе си достатъчно бутилки с кислород, както и партньори катерачи, но се почувствал зле и починал през нощта срещу събота, преди да успее да слезе на по-ниско. Смъртта го застигнала в близост до Южното седло, съобщиха днес от агенцията "Севън съмит трекс" в Катманду.

Според австралийски медии Мария Страйдъм също проявила симптоми на височинна болест вчера следобед, след което починала.

Това са първите регистрирани смъртни случаи за тази година в района на най-високия връх на Земята.



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: