Мъск: Без моята помощ Тръмп щеше да загуби изборите

5397

Милиардерът Илон Мъск заяви днес, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е нямало да спечели изборите миналия ноември без неговата помощ. Той отправи критики си в социалната платформа X.  

"Без мен Тръмп щеше да загуби изборите, демократите щяха да контролират Камарата на представителите, а републиканците щяха да са 51-49 в Сената. Такава неблагодарност“, избухна Мъск.

Коментарите на Мъск идват, след като Тръмп заяви пред репортери, че е "много разочарован“ от милиардера в технологичния бизнес и че е "помогнал много на Илон“.

Американският президент добави още, че не е сигурен дали ще има добри отношения в бъдеще с Мъск.

Нарастващото разделение между двамата мъже идва след публичното неодобрение на Мъск на законопроекта за данъците и разходите на Тръмп, който собственика на Tesla нарече "отвратителна мерзост“.

В четвъртък Тръмп заяви, че Мъск познава законопроекта по-добре от всеки друг в неговата администрация, твърдение, което Мъск отхвърли, казвайки, че това е  "Невярно“, добавяйки, че никога не му е бил показван законопроектът.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).