Млад мъж уби 19 души с увреждания в Япония

3041

Жестока трагедия в Япония. Млад мъж влезе в старчески дом и уби 19 от неговите обитатели, предаде Нова тв. Той влязъл в център за хора с ментални увреждания с нож. Още 24 души са с различни наранявания.

Кървавото нападение се разиграло в един от големите градове в метрополията на Токио. След масовото убийство мъжът сам се предал на полицаите.

Според местната преса казал, че иска да убие всички инвалиди на света. Извършителят е на 26 години.

В миналото е работил в същия дом за хора с увреждания. Засега не е ясно какво е предизвикало омразата му към тях.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: