ЕС ни вдигна мерника заради правителството

3721
35

Европейската комисия да разследва действията на българското правителство и да помисли за активиране на Член 7 на Лисабонския договор, призова германският християн-демократ Маркус Фербер, който е член на бюрото на Европейската народна партия.

Фербер заяви за БНР, че това се налага, защото действията на българското правителство вече са преминали отвъд границите на неспазване на европейските принципи.

Член 7 предвижда санкции като ограничаване на правото на глас за страни - членки, които сериозно и трайно нарушават свободата, демокрацията, човешките права и други основни европейски стандарти и ценности.

Маркус Фербер съобщи, че очаква още на следващата си сесия - през юли, Европейският парламент също да обсъди ситуацията в България.

Виж коментарите (35)
Още новини от Международни новини:
Руснаците масово теглят спестяванията си, растат плащанията в бро...
Трагедия в Кипър: Две българчета бяха открити мъртви в заключен а...
Приятелството с теб не помогна! Мелони скъса с Тръмп
Тежка самолетна катастрофа във Франция, всички пътници на борда с...
Извънредно от Белград: Александър Вучич обяви, че подава оставка ...
Глоби до 3300 евро заплашват чужденки, превърнали защитено езеро ...


Виж още: