ЕК няма да подновява договорите с "АстраЗенека" и "Джонсън и Джонсън"

2721

Европейската комисия реши да не подновява договорите за ваксини срещу COVID-19 с компании като "Астра Зенека" и "Джонсън и Джонсън". Това съобщава италианският всекидневник "Ла Стампа", позовавайки се на източник от италианското здравно министерство.

"Европейската комисия, в съгласие с лидерите на много страни на ЕС, реши, че договорите с компаниите, произвеждащи (вирусни векторни) ваксини, които са валидни за текущата година, няма да бъдат подновени при изтичането им", пише вестникът, цитиран от Ройтерс.

Той добавя, че Брюксел по-скоро ще се съсредоточи върху ваксините за COVID-19, използващи иРНК технология като "Пфайзер" и "Модерна".

Европейската комисия търси разяснения от "Джонсън и Джонсън"относно "напълно неочакваното" съобщение на компанията за закъснения при доставките на ваксини за ЕС, заявява представител на ЕС пред Ройтерс.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...
Гърция е пред политическа криза


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).