Ден на национален траур в Македония заради многото жертви на наводненията

1837

Днес в съседна Македония е ден на национален траур в памет на жертвите от наводненията, при които загинаха 21 души, съобщава БГНЕС.

Късно тази нощ правителството обяви извънредно положение в областите Скопие и Тетово, които най-много пострадаха от лошото време в нощта на събота срещу неделя. Кабинетът отпусна и финансова помощ за семействата на загиналите в размер на 300 000 денари, около 10 000 лева.

Над 1000 души са евакуирани, а около сто души са ранените при наводненията. Най-тежко пострадаха общините Стайковци, Ченто, Смилковци и Арачиново, в околностите на македонската столица.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: