Българка чула изстрелите по време на обаждане от дъщеря си в Мюнхен

4439
2

Българка разказа пред Нова телевизия за ужаса, който преживяла, разбирайки, че двете й деца са в търговския център "Олимпия" в Мюнхен в момента на стрелбата.

Дъщерята на жената й се обадила по телефона с думите: "Мамо, тук се стреля". И тя самата чула изстрелите през слушалката.

Веднага тръгнала към мола, но не била допусната да влезе вътре. Часове наред поддържала връзка с децата си само по телефона.

Жената и съпругът й са от Гоце Делчев. Те живеят в близост до мол "Олимпия". В момента на касапницата вътре в търговския център и около него е имало и други български граждани, които работят в момента в Мюнхен.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: