Българи пострадаха в катастрофа с автобус във Франция

3260

В събота следобед при катастрофа във Франция са пострадали двама българи, единият от които сериозно, съобщава La Depeche, цитиран от Фокус.

Инцидентът е станал към 15 часа в град Сент Кристи д‘Арманяк, в департамента Жерс.

В катастрофата е участвал туристически автобус с 38 германци и кола, в която пътувала българска двойка. Мъжът е леко ранен, но 43-годишната жена е приета в болница в Мон дьо Марсан.

По предварителна информация причина за катастрофата е лошо изпреварване - автобусът се е опитал да изпревари кола, а българите са се опитали да изпреварят автобуса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: