Бедствено положение в части на Сърбия заради наводнения
В още две общини (Поляне и Обреновац) тази сутрин беше обявено бедствено положение заради наводненията, предизвикани от проливните дъждове, предава сръбското електронно издание "Blic".
В Поляне през нощта са били наводнени десетки частни и обществени сгради, докато в Обреновац нивата на придошлите реки са започнали да се стабилизират.
Според Б-92 в района на Чачак под вода са над 400 къщи.
Службите за Гражданска защита следят за нивото на река Сава, която може да предизвика наводнение в района на Сремска Митровица.