Байдън назначава индианка за шеф на МВР на САЩ

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:06 / 18.12.2020
3524
Избраният за президент на САЩ Джо Байдън номинира за министър на вътрешните работи Деб Холанд, която представлява щата Ню Мексико в Камарата на представителите в Конгреса, предаде ДПА, като се позова на екипа на Байдън за прехода. 

Ако бъде утвърдена от Сената, Холанд, която е от племето лагуна пуебло, ще стане първата индианка, назначена на пост във федералното правителство.

Преходният екип на Байдън определи Холанд като непризнаващ бариери държавен служител, който през цялата си кариера се бори за правата на семействата, включително от племенните, селските и цветнокожите общности.

Понастоящем заместник-председателка на Комисията за природните ресурси в Камарата на представителите, Холанд ще е подготвена още от първия си ден на поста да работи за опазването на околната среда и да се бори за бъдеще на чистата енергия, посочи в изявление екипът на Байдън.

За разлика от повечето държави в САЩ министерството на вътрешните работи отговаря преди всичко за управлението на федералните територии. Ведомството решава например дали да обяви даден район за природен резерват или дали да разреши добива на шистов газ чрез фракинг.

Отговорностите му включват също въпроси, свързани с около 1,9 милиона коренни жители на САЩ.

Виж коментарите (0)

Още по темата (82):
20.11.2021 Байдън нареди бустерна доза за пуйките
08.05.2021 Агитките на Ботев и Локо се обединиха
02.04.2021 Жената на Джо Байдън стана стюардеса
11.03.2021 Горман отряза втори преводач за поемата на Байдън, не бил "млада чернокожа жена"
23.02.2021 Мелания Тръмп сияе, след като напусна Белия дом
10.02.2021 Тръмп никога повече няма да има право на профил в Twitter
Още новини от Международни новини:
Доналд Тръмп умишлено нарушил дрескода на погребението на папа Фр...
Свилен Спасов: Тръмп се опитва да върне дълговата част в по-норма...
Александър Вучич отложи срещата си с Тръмп
Принц Хари иска помирение с кралското семейство
Русия започва наказателно дело срещу България
Още едно земетресение е регистрирано днес в Истанбул


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).