Знаете ли, че и край Пловдив има мъртво езеро?

39172
3

При земетресение на 18 април 1928 година, земята се отворила и на мястото на поточето до с.Поповица се появило езеро. Нарича се "Мъртвицата", популярно е и като мъртвото езеро, защото се смята, че се е появило от нагъването на земята и водата в него е мъртва. През 1978 е обявено за резерват. Там можете да видите бели водни лилии и бели тополи.

За периода 1996-1997г е изпълнен проектът "Консервационна и образователна дейност в защитената местност "Мъртвицата", финансиран от Регионален екологичен център. Целта на този проект е опазването, размножаването и разселването на редки и застрашени от изчезване блатни растения.

Виж коментарите (3)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: