WhatsApp няма да функционира при някои устройства от 1 януари

7682

Приложението "УотсАп" (WhatsApp) няма да функционира при някои устройства от 1 януари 2018 г., съобщава френският в. "Фигаро" в електронното си издание.

Става въпрос за устройствата с операционните системи BlackBerry OS и BlackBerry 10, както и Windows Phone 8.0 и предходните.

От 30 юни приложението вече не работи и при Nokia Symbian S60.

Компанията обяснява това с факта, че при пускането на "УотсАп" през 2009 г. хората са използвали мобилните си устройства различно от сега. Близо 70 на сто от купените тогава смартфони са имали операционни системи BlackBerry и Nokia. Мобилните операционни системи, предлагани от "Гугъл" (Google), "Епъл" (Apple) и "Майкрософт" (Microsoft), тогава са били под 25 на сто от продажбите спрямо 99.5 процента в момента.

Затова "УотсАп" препоръчва да се премине към новата "Андроид" (Android), "айФон" (iPhone) или "Уиндоус фон" (Windows Phone).

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: