Ванко1 влиза в затвора в понеделник?

2195

Задействана е процедурата по изпълнение присъдата на рапъра Ванко 1 и братовчед му Димитър Рачелов и утре тя ще бъде изпратена за изпълнение в Прокуратурата.

Томовете с делото пристигнаха тази сутрин в Пловдивския окръжен съд и вече е разпределено на секретарите за изпълнение, съобщи за Дарик радио заместник председателят на съда Магдалина Иванова.

Законовият инструктивен срок за изпълнение на наказанията на прокуратурата е тридневен и тече от деня на получаването на присъдата, каза за Дарик радио окръжният прокурор на Пловдив Андрей Атанасов. Събота е работен ден, за това изчисленията показват, че рапърът ще се върне в затвора за 13 месеца най- рано в понеделник.

Раппевецът Ванко 1 и братовчед му Димитър Рачелов са признати за виновни и осъдени съответно на 4 години и 6 месеца затвор за първия и 4 години лишаване от свобода за втория, заради склоняване на момичета към проституция. Ниските присъди станаха възможни след скандалната промяна на член 155 от Наказателния кодекс, станала известна като поправката „Ванко 1" .

Рапърът и братовчед му са подписали декларации, в които заявяват, че желаят да спрат обжалването на присъдите си във Върховния касационен съд и делото беше спряно. Присъдите влязоха в сила и предстои изпълнението му. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Борис Дали призна: Милионер съм от доста време, но вече не искам ...
Сузанита: Още съм тук. С разбито сърце, уморена душа и чаша в рък...
Нина Добрев: Почивах една седмица в България, морето е една много...
Роден е в Пловдив, работил е като барман, а днес е рожденик
Анорексия, роля на проститутка, баща военен пилот, а в момента ве...
Джуди Халваджиян отговори категорично на съмненията за нечестност...


Виж още: