В Дупница: Имаш бебе - не плащаш данък

9815
5

Семейства с новородени, регистрирани като жители на община Дупница, ще бъдат освободени от местни данъци. Предложението е на кмета Методи Чимев, съобщи БНР. Данъчното облекчение е за срок от 3 години. То е провокирано от ниската раждаемост в общината. Родителите няма да плащат данък сгради и такса смет. 
Семействата от селата ще ползват безплатно детско заведение за 1 година. По този начин едно семейство ще спести около 300 лева годишно, изчислиха от общината. Предложението на кмета ще бъде обсъдено на предстоящата сесия на Общинския съвет.

Виж коментарите (5)
Още новини от Любопитни новини:
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България


Виж още: