Училище възпитава с медитация вместо с наказания

4078
1

Начално училище в американския град Балтимор въведе медитацията, вместо наказанията. Ярко оцветеният "оазис на спокойствието" е съвсем различен от стаите, в които наказват непослушните деца в училищата.

Това е част от програма, чиято цел е да научи децата как да медитират и да изпълняват упражнения за дишане, докато разговарят с професионалисти за поведението си.

Програмата работи в партньорство с местна фондация, а резултатите сред учениците са изключително впечатляващи. От две години няма нито един отстранен ученик.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Певицата Алекс посрещна първородния си син Александър
Ралица Паскалева стана част от "На кафе"
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...


Виж още: