Белгийски учени направиха бира от урина за 1000 посетители на фестивала в Гент.

Учените конструирали устройство на слънчеви батерии, което превръща урината в питейна вода. Точно такава течност са използвали и те, за да изготвят пенливата напитка.

Екипът на Себастиан Дерезе и Арне Верлифде внедрил в апарата метода на мембранната дестилация, който драстично намалява концентрацията на амоняк, съдържаща се в човешката урина.

По този начин 95 процента от амоняка може да бъде отделен. За целта е необходимо да се повиши Ph фактора ѝ на 10.5 за период от два часа.



Източник: Дарик