Според британски доклад: Българите не си мият зъбите

4084
44

Според британски доклад, който подробно изследва устната хигиена на българите и развитието на денталната индустрия у нас, българите не си мият зъбите. Проучването е на UKPRwire, социологическа организация, която разследва и анализира различни национални пазари и предлага данните на журналисти и корпорации, които искат да стъпят на местния пазар или да планират разрастване според настоящото състояние и тенденция на търговията.

Според данните на UKPRwire, нашенците смятат, че миенето на зъби с четка и паста е напълно достатъчно за поддържане на устната хигиена. Те почти изцяло пренебрегват продукти като конец за почистване на зъбите, освежители за уста и вода за жабурене. За българите това са префърцунени, скъпи и ненужни неща, без които те могат да минат. Анкетираните компании признават, че едва през последните години бавно и плахо са започнали да рекламират продуктите си, представяйки ги като лечебни за заздравяване на венците и премахване на плаката. Според доклада предимно хората в големите градове и младежите са потребители на денталните продукти за хигиена. Те са и хората, които най-много се грижат за здравето и външния си вид.



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (44)
Още новини от Любопитни новини:
Певицата Алекс посрещна първородния си син Александър
Ралица Паскалева стана част от "На кафе"
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...


Виж още: