ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Музика
Личности
Културни
Кино и филми
Други
Кулинарни
Спират предаване по Nova заради нисък рейтинг
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:51 / 16.06.2025Коментари (2)110604
©
Нова телевизия спира недоразумението "Муха в супата", с което тази пролет реши да смени утвърденото си кулинарно шоу "Черешката на тортата", научи "Уикенд". Предаването, сполучливо определено от зрители в социалните мрежи като "несръчна телевизионна чикия", се оказа абсолютна рейтингова дупка. Единствено просъществувалото само две седмици риалити с Николета Лозанова беше с по-нисък зрителски интерес в сравнение с шоуто на шеф Иван Манчев с актьора Иво Аръков.

Интересът към "Муха в супата" три седмици след старта е почти нулев. Когато на 26 май тръгна "кулинарното криминале", както е класифицирано шоуто, от Нова телевизия се похвалиха, че било регистрирало отлични рейтингови резултат. Това беше нормално, като се има предвид, че го сложиха в най-гледаното време веднага след финала на любимо риалити като "Хелс Китчън". В същия часови пояс открай време излъчват и "Черешката на тортата".

Предвид факта, че в "Мухата" участват звездите от двете кулинарни предавания – Иво Аръков и Иван Манчев, беше логично феновете на въпросните предавания да изпитат интерес към ново шоу с тях. Но веднага стана ясно, че в това ново шоу се въртят изцяло стари и изтъркани лица, изхабени от многократно ефирно "накисване" и че от него не произтича нищо полезно, нито любопитно, тъй като кулинарни рецепти и техники в него не са показват, а "мухата", която саботира готвачите, се разпознава веднага и на практика липсва каквато и да е интрига. Хората малко по малко се оттеглиха. Към момента – три седмици след старта – предаването върви към залез и първият му сезон най-вероятно ще бъде и последен.

Официалните страници на "Мухата" в социалните мрежи са пълно мъртвило. Към оскъдните публикации в тях има една по един-два коментара, и само 2000 души са харесали страницата във Фейсбук. За сравнение – "Черешката" има 190 000 последователи и десетки, дори стотици коментари към всяка публикация. Основната разлика между двете предавания е, че "Черешката", освен забавление, предлага и нещо полезно за зрителите – интересни рецепти, идеи за аранжиране на маса и съвети за майсторство в кухнята, докато гледането на "Мухата" е напълно безсмислено. В Нова тв явно не са го осъзнали, когато са променяли програмната си схема, но пък навреме са усетили, че трябва да спрат шоуто, ако не искат да продължават да губят зрители.

Проблемът е, че сезонът вече е заснет – той в момента тече на запис. В епизодите са вложени средства, което означава, че просто трябва да се излъчат. Дали ще бъдат пуснати наведнъж това лято, или ще ги разделят на две – половината за сега, а другата половина – за около Нова година, все още не е решено. Ясно е обаче, че нов сезон трудно ще бъде поръчан. Още повече че според източници на "Уикенд" бюджета на шоуто бил почти двойно по-висок от този на добрата стара "Черешка".


Още по темата: общо новини по темата: 6619
07.07.2025 »
07.07.2025 »
06.07.2025 »
06.07.2025 »
06.07.2025 »
06.07.2025 »
предишна страница [ 1/1104 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Любопитни новини:
Браво, Гло!
19:27 / 08.07.2025

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Юли 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Смъртта на Диого Жота
Либерализация на цената на тока
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: