Социалните мрежи карат хората да се чувстват самотни
Социалните мрежи карат хората да се чувстват самотни. Това установи изследване на американски психолози, съобщава БНТ. Според резултатите прекарването на повече от два часа на ден в социалните мрежи удвоява шансовете човек да се чувства в социална изолация.
Изследването сочи още, че изправянето пред идеализирано представяне на живота на другите може да предизвика чувство на завист. В доклада към проучването се предполага, че колкото повече време човек прекарва онлайн, толкова по-малко време има за реалния свят.
Разглеждането на снимки на приятели от събитие, на което не сте поканени например, може също да доведе до неприятно чувство. Екипът на изследването е разпитал почти 2000 души на възраст между 19 и 32 години.