Социалните мрежи карат хората да се чувстват самотни

2774
1

Социалните мрежи карат хората да се чувстват самотни. Това установи изследване на американски психолози, съобщава БНТ. Според резултатите прекарването на повече от два часа на ден в социалните мрежи удвоява шансовете човек да се чувства в социална изолация.

Изследването сочи още, че изправянето пред идеализирано представяне на живота на другите може да предизвика чувство на завист. В доклада към проучването се предполага, че колкото повече време човек прекарва онлайн, толкова по-малко време има за реалния свят.

Разглеждането на снимки на приятели от събитие, на което не сте поканени например, може също да доведе до неприятно чувство. Екипът на изследването е разпитал почти 2000 души на възраст между 19 и 32 години.

Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България


Виж още: