Ракия в пакетче за всеки джоб пуснаха на пазара

4515
2

Хърватинът Златан Ребец пусна на пазара хитроумен продукт - пакетчета, съдържащи 20 мл ракия, които могат да се носят в джоба.

Строителният инженер купил преди години машини за опаковане и изработване на мокри кърпички. Тогава изобщо не си е мислел за ракията в пакетчета.

Производството обаче било сезонно, така че Ребец трябвало да помисли как да използва машините си и през зимата.

Сетил се за ракията като нещо типично хърватско, пише "Нови лист". Той се договорил с Игор Магдич, който разполагал с качествена ракия и през миналото лято била произведена първата пробна серия.

"Опитни зайчета" били роднините, приятелите и познатите им. Всеки, който пробваше ракията, беше възхитен, казва Ребец. Той дори е защитил и име на продукта си - rakija to go.

Ребец споделя, че проблемът пред него сега е дистрибуцията, нужен му е търговец, който ще знае как да продава продукта.

Има различни видове rakija to go - сливова, от вишня, от боровинки, крушова, "маймунска" от банани.

Истинският пробив на пазара тепърва се очаква. Ракията може да се намери засега в Загреб, Дубровник, Сплит, Истрия. В момента се водят преговори за австрийския и германския пазар, особено в ски курортите, където ракията вече успешно е тествана.



Източник: Dnes.bg
Виж коментарите (2)
Още новини от Любопитни новини:
Ралица Паскалева стана част от "На кафе"
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!


Виж още: