Портретът на любимия за поколения българи изпълнител Емил Димитров е пресъздаден на пощенска марка, съобщават от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията.

Марката ще бъде пусната в употреба утре в 10.30 ч. в Музея на съобщенията на ул. "Гурко" 6.

Пощенско-филателното издание е посветено на 75 години от рождението на певеца.

Печатът за валидиране на марката ще бъде поставен от изпълнителния директор на "Български пощи" Деян Дънешки.

Гости на церемонията ще бъдат Емил-Димитров-син и почитатели на звездата на българската музика.