Продават една от любимите коли на Елвис Пресли

3894

Последния Кадилак на краля Елвис Пресли се предлага на търг с продажна цена 100 000 щатски долара. 

"Беше известно, че той е притежавал над 100 кадилака през живота си", обясняват от Forbes. 

С персонализирана каросерия от Fisher и задвижван от свиреп 5,7-литров V8 двигател, този Cadillac не беше просто още една кола за Елвис, той лично е бил избрал отличителната цветова схема с CB радио.

Девет дни след смъртта на Елвис, неговият баща Върнън Пресли прехвърля собствеността върху този Cadillac на Джинджър Олдън, годеницата на Елвис.

"След Олдън колата влезе в ултра-ексклузивната колекция на Джими Велвет, основател на Музея на Елвис Пресли. В крайна сметка е придобит от колекционера Грег Пейдж за 101 500 долара на търг в Лас Вегас през 1994 г.", пише още Forbes.

Настоящите собственици купуват автомобила на търг в Грейсленд през 2014 г. и го дават назаем на Националния автомобилен музей в Beaulieu за публично показване.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Десислава Радева окончателно осъди медия за клевети и обиди
Мари-Константин роди второто си дете. Бебето с много интересно им...
Розово пълнолуние днес: Какво представлява "лунната илюзия" и отк...
Адвокат от Пловдив за Богомил Грозев: Вече разбирам защо допадаше...
Тото след операцията: Вече съм по-добре
Делян Добрев: Животът след политиката


Виж още: