Претендент за Оскар и филм на Фатих Акин са сред заглавията в днешния афиш на "София Филм Фест в ПЛОВДИВ"

2372

Номинираният за Оскар за чуждоезичен филм "Монгол" ще бъде показан в късната прожекция на "София Филм Фест в ПЛОВДИВ" от 20.45 часа в Лъки Синема. Още преди излизането си на екран филмът е обявен за един от най-мащабните кинопроекти с многомилионен бюджет, който по-късно възлиза на 15 милиона евро. Лентата е копродукция на Русия, Германия, Казахстан и САЩ и беше представена за първи път на кинофестивала във Венеция тази година. Тя разказва за ранните години на основателя на Монголската империя Чингис хан, когато той все още не е тиранин. Филмът проследява превръщането на малкия Темуджин от момче във велик войн. Този кино проект повдигна много въпроси и породи спорове между известни и уважавани специалисти историци.

От 18.30 часа пловдивчани ще могат да видят "Солино" - един от филмите, с които Фатих Акин е представен в програмата на фестивала. Най-известният турски режисьор, който живее и твори в Германия, отдавна се е доказал като майстор на добрата историята и нежен визуалист. Филмът показва живота на двама братя, емигрирали от бедно италианско градче в Германия в търсене на по-щастлив живот. От малки момчета те се превръщат в бунтарски настроени млади мъже и дълго прикриваното между тях съперничество проличава, когато се влюбват в приятелката си от детинство.

Другото заглавие днес е "Русалка" - ще бъде показано в ранната прожекция от 16.30 часа. Филмът е част от тематичния Фокус Русия във фестивалния афиш. Това е майсторски замислена и брилянтно заснета модерна вълшебна приказка за въображението на едно момиче, което вярва, че може да сбъдва мечти. Лентата взема наградата за режисура на престижния фестивал Сънданс 2008.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Бившият депутат Бебето се ожени в Пловдив
Двоен гаф в ефира на bTV
Александър Николов подсилва ирански отбор
5 години по-млад биологично: Колко чаши кафе на ден забавят старе...
Баница с круши и горгонзола: Рецепта, от която на баба ще й скочи...
Хапчето, което промени света преди точно 66 години


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).