Комикът и журналист Николаос Цитиридис бе гост в предаването "Кой говори?" по Дарик радио, в което откровено сподели, че телевизията не му липсва, а историите си той продължава да разказва от сцената на Комеди клуба.

"Много е окриляващо никой да не знае какво ще кажеш, преди да излезеш на сцената", коментира той.

Запитан имал ли е усещането, че не е бил свободен на последното си работно място, Николаос Цитиридис уточни, че свобода на словото, свобода на говорене и свобода на работа са различни неща.

"Аз не мога да отида в телевизия и да правя наистина това, което искам. Имало е моменти, в които съм искал да правя неща, които не са за по телевизията. Имало е достатъчно хора, които да ми кажат "не, това няма да го правиш". Имало е моменти, в които не съм могъл да правя точно това, което искам", обясни той.

Цитиридис бе категоричен, че цензурата съществува абсолютно навсякъде.

"В bTV всъшност беше изключително забавно в повечето време да произвеждаш съдържание. Благодарен съм за въаможностите, които получих", отбеляза той.