Над 150 метални предмета извадиха от стомаха на рускиня

3668

Руски лекари извадиха 152 метални предмета от стомаха на 74-годишна жена от Улан Уде. Винтове, болтове, пирони, гайки и части от отвертки, дори сребърна верига са само част от нещата, намерени в стомаха на бабата. Все още не е ясно как те са попаднали там. Въпреки сериозното количество погълнати предмети, жената е в сравнително добро състояние, а стените на хранопровода й не са получили сериозни увреждания, съобщиха лекарите.

"Пациентката беше изпратена в операционната с висок риск от перфорация на стомаха", заяви един от хирурзите, цитиран от "Дарик". Той посочи, че предметите са тежали общо над един килограм. След успешната операция жената продължава възстановяването си. Лекарите подозират, че страда от невролгично заболяване, поради което поглъща металните предмети.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: