Мощни магнитни бури ще ни мъчат няколко дни

6048

Поредните силни магнитни бури удрят Земята. Очаква се явлението да ни мъчи до четвъртък, предупреди водещият специалист в метеорологичния център на Фобос Михаил Леус.

Във вторник, 30 юли, магнитните бури могат да достигнат високо ниво от G3. В сряда, 31 юли, се очакват промени в средното ниво на G2, което ще продължи до четвъртък, подчерта Леус, цитиран от "Телеграф".

Синоптикът отбеляза, че началото на магнитните бури е било в 3:19 сутринта българско време с московско време. Явленията зачестяват все повече, а учените от НАСА предупредиха, че мощните слънчеви изригвания ще продължат както през тази, така и през следващата година, докато трае пикът на 11-годишния слънчев цикъл.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу


Виж още: